(placeholder)

Monika Roman 514 486 550  

Magdalena Sadowska 504 256 585

poradnia@dietadobrzedobrana.pl

PORADNIA DIETETYCZNA M. ROMAN

(placeholder)
(placeholder)

Oferta i cennik

Kontakt

Opinie Pacjentów

Ważne informacje

Nasi dietetycy

1. Jak można umówić się na wizytę z dietetykiem?

Wizytę w naszej poradni można umówić telefonicznie, mailowo lub wypełniając formularz kontaktowy na stronie kontaktowej z adresami naszych Poradni ‘Dieta dobrze dobrana’.


2. Jakie są ceny wizyt i diet układanych przez naszych dietetyków?

Wywiad zdrowotno - dietetyczny  - 50 zł (jednorazowa opłata)

Wywiad zdrowotno - dietetyczny dla 2 osób z rodziny - 100 zł (jednorazowa opłata)

Opłata miesięczna (zawiera dwie 14 – dniowe diety oraz 2 spotkania kontrolne) – 300 zł

Opłata miesięczna dla 2 osób   (zawiera dwie 14 diety oraz 2 spotkania kontrolne) – 450 zł

Dodatkowe wizyty kontrolne (na prośbę pacjenta) – 50 zł

Porada 60 min – 100 zł

Wizyty kontrolne w okresie stabilizacji i utrzymania - BEZPŁATNE.


3. Jaki jest czas oczekiwania na pierwszą wizytę u dietetyka?

Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę wynosi ok. 2 tygodni.


4. Jak wygląda pierwsze spotkanie z dietetykiem w Poradni ‘Dieta dobrze dobrana’?

Pierwsze spotkanie z dietetykiem to tzw. wywiad zdrowotno - dietetyczny, podczas którego są zbierane wszelkie niezbędne informacje do ułożenia właściwej diety lub udzielenia porady. Podczas wizyty jest wykonywana analiza składu ciała, analizowany jest stan zdrowia pacjenta.

Pacjent na pierwsze spotkanie z dietetykiem powinien przynieść podstawowe wyniki badań:

- glukoza we krwi na czczo,

- cholesterol ogólny,

- trójglicerydy,

- LDL,

- HDL,

- badanie tarczycy TSH,

- morfologia.

Powyższe analizy wykonuje się z próbki krwi (minimum 12 h na czczo!).

Na pierwszą wizytę pacjent powinien również przynieść dzienniczek swojego odżywiania (patrz powyżej ankieta do pobrania) prowadzony przez 7 dni przed terminem wizyty.

Po pierwszym spotkaniu oczekują Państwo ok. 7 dni na ułożenie diety i termin kolejnego spotkania z dietetykiem, podczas którego zostanie szczegółowo omówiona i przekazana dieta wraz ze szczegółowymi wytycznymi.

Pierwsza wizyta trwa minimum 60 min.5. Na czym polega realizowanie diet?

Diety są układne na okres 14 dni i zawierają indywidualnie dobraną ilość posiłków (zazwyczaj 4 lub 5). W dietach rozpisany jest skład poszczególnych posiłków z uwzględnieniem gramatury produktów oraz przepisów dotyczących przygotowania potraw. Diety są realizowane w oparciu o założony na 1. wizycie plan (np. przez 3 miesiące – do osiągnięcia celu). Po każdej zrealizowanej diecie odbywa się spotkanie kontrolne.


6. Jak szybko/ w jakim tempie mogę schudnąć? Jak długo będzie trwała kuracja?

W przypadku diet odchudzających przyjmuje się, że prawidłowe/zdrowe tempo chudnięcia to ok 4-5 kg mniej w miesiącu.  Zakładając, że Pacjent oczekuje redukcji 10 kg, potrzeba ok 2-3 miesięcy stosowania diety o obniżonej kaloryczności.

7. Czy nie będę głodny podczas stosowania diety odchudzającej?

Nie. Dietetyk dołoży wszelkich starań, aby realizowanie diet było przyjemnością i dawało komfortowe poczucie sytości. Kaloryczność i skład diet redukcyjnych jest tak dobierana, aby głód się nie pojawiał w trakcie oczekiwania na kolejny posiłek.  Najczęściej Pacjenci są mile zaskoczeni wielkościami porcji i niejednokrotnie pada stwierdzenie, że porcje są większe niż przed zastosowaniem diety. Podczas każdej wizyty kontrolnej dietetyk zapyta Państwa o uczucie sytości i będzie szukać przyczyny oraz rozwiązania jeśli taki problem się pojawi.


8. Czy dieta nie będzie zbyt droga?

Nie. Posiłki komponowane są z uwzględnieniem sezonowości i zasobów finansowych. To Pacjent na pierwszej wizycie decyduje, które produkty należy wykluczyć ze względu na ich cenę.


9. Czy poradzę sobie z gotowaniem?

Oczywiście! Posiłki do diety może przygotować każdy! Podczas pierwszej wizyty są indywidualnie oceniane możliwości kulinarne, czasowe.  Wspólnie z dietetykiem jest określany stopień trudności posiłków. Ponadto do wykonania każdej potrawy obiadowej lub sałatki jest podawany dokładny przepis.


10. Co to są wizyty kontrolne i jak przebiegają?

Wizyty kontrolne odbywają się regularnie w 10-12. dniu każdej realizowanej diety. Podczas takiej wizyty są przeprowadzane pomiary składu ciała (uwaga na przygotowanie się – pyt).  Dietetyk zadaje szczegółowe pytania z przebiegu zadanego planu żywieniowego i wyjaśnia każdą merytoryczną kwestię. Pacjenci przekazują swoje oczekiwania kulinarne, które są uwzględniane przez dietetyka w kolejnej diecie. Czas trwania wizyty – ok 30 min.


11. Na czym polega etap wychodzenia z diety?  

Etap wychodzenia z diety -  stablizacji masy ciała – utrwalenia nawyków - odbywa się po osiągnięciu celu dietetycznego i polega na wyprowadzaniu Pacjenta z kaloryczności zredukowanej do prawidłowej, umożliwiającej utrzymanie masy ciała. Kontrole odbywają się regularnie (na prośbę Pacjenta nawet 2 lata po kuracji) co 1-2 m-ce i są bezpłatne. 


12. Jak uniknąć efektu jo-jo?

Efektu jo – jo można uniknąć jedynie przez nieustanne korygowanie nawyków żywieniowych. Podczas tego okresu Pacjent samodzielnie komponuje menu, zaś dietetyk służy pomocą w weryfikowaniu błędów.


13. Jak należy przygotować się na wizytę?

Przed wizytą nie należy spożywać posiłku ok 2 - 3 godziny.

Należy unikać alkoholu około 12 godzin przed wizytą.

Nie wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych na dzień przed wizytą.

Pobierz ANKIETĘ w pdf